Bordo Ruj Modası

bordo ruj modası fotoğrafları

Moda renklerden olan bordo; makyajda da kendine yer buldu. Özellikle rujda çok iddialı ve güzel bir görünüm kazandıran bordo; kozmetikte sadece rujda değil, her üründe kendini kullandırtmaya hazır. Kadınların en önemli kıyafet tamamlayıcısı olan makyaj; günden güne daha da önemli bir hal alıyor. Makyajın önemi; artık tüm kadınlarca kabullenildiği gibi, kurallara uygun olarak da yapılmak isteniyor. Bordonun çok çeşitli tonları vardır. Bazen mürdüm, bazen kahve tonları bordoya karışır ve çok çeşitli bordo tonları elde edilir. Özellikle kışın yaptığımız kombinlere yakışan bordo ruj; her tonuyla ayrı bir güzel.

 

Bordo rujun doğru kullanımı; kadında cesur ve asaletli bir görünüme sebep olacak; fakat bordo rujun en ufak hatalı kullanımı; kadında çok hoş olmayan görüntüye sebep olacaktır. Asıl önemli olan da: Sarışın, esmer, kumral ya da kızıl olmanız değil, kendinize ve teninize uygun, yakışacak bir bordo tonu bulmanızdır.

 

bordo ruj modasi Bordo Ruj Modası

 

Kendiniz için uygun bordo ya da kırmızı tonu seçmek için önce beğendiğiniz tonu dudağınızın bir kısmında test edin; çünkü sürdüğünüzde rujun tonu dudaklarınızda değişim gösterebilir. Değişim gösteriyorsa size uygun ton değildir; fakat sürdüğünüzde herhangi bir değişim olmadıysa, bu sizin renginiz. Doğru rengi buldunuz, peki nasıl kullanacaksınız? Asla koyu renk göz makyajı yapmamalısınız ki dudaklarınız ön planda olsun. Kombini nasıl yapmanız gerektiğine gelirsek…

 

Bordo veya kırmızı rujunuzu sürdünüz ve geri kalan makyajınızı da yapacaksınız. Göz makyajınız sakin, geri planda olmalı ve sıra geldi ne giyeceğinize, nasıl tamamlayacağınıza. Tamamen bordo bir kombin de yapabilirsiniz veya siyah, ekru, beyaz, haki gibi renklerle de tamamlayabilirsiniz. Bordo hemen hemen her renge kendini kabul ettirir. Aksesuar seçiminiz de dore, bakır tonlarında olursa bordo veya kırmızı rujunuzu en uygun şekilde kullanmış olursunuz.

Sizin Yorumunuzu Alalım?

Yorumunuzu Alalım?

Powered by WordPress
DMCA.com